Грчевски одбра играчи за последните две пречки на патот до ЕП

Женската репрезентација на Македонија  на 3. април во Баку, Азербејџан и на 7 април во Скопје ќе ги одигра двата последни натпревари од Квалификациите за ЕП 2024.
Македонија е практично пласирана на ЕП, но на следниве два меча со аутсајдерите во групата мора да го верификува пласманот и да покаже дека се работи за сериозен тим кому местото му е на континтналниот шампионат. 

Селекторот Кристијан Грчевски одбра ракометарки со кои ќе ги одигра последните два меча од квалификациите. 
На поширокиот список се наоѓаат следниве играчи:

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk