ВИДЕО: ПСЖ „тренираше“ НФЛ ѕвезда

Source & video: PSG Handball

Ѕвездата на Мајами Долфинс, Тајрек Хил беше гостин на ракометарите на ПСЖ и за прв пат во животот се сретна со ракометот како спорт. 
Првите ракометни чекори ги направи под водство на најдобрите, Никола и Лука Карабатиќ. 

„Тоа е тежок спорт. Треба да си повисок од 190 см за да можеш да играш“, изјави Хил, кој патем е висок колку Лук Стеинс, најнискиот играч на парижаните.

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk