Кадетите победнички стартуваа во Ц. Гора

Foto: RSCG

Македонската кадетска репрезентација предводена од селекторот Наум Танески со 28-20 славеше над домаќинот на следното ЕХФ Еуро, репрезентацијата на Црна Гора. 
Нашиот најмлад тим ја користи Неделата на ЕХФ за подготовки за настапот на ЕХФ Еуро, а изборот падна на две контролни средби со селекцијата на Црна Гора. Првата заврши во наша полза, втората се игра утре (петок) со почеток од 13:00 часот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk