Одредени домаќините на Куп на Македонија

foto: G-SPORT

Неделата на ЕХФ е добредојдена за дел од екипите, а по завршувањето на репрезентативните обврски, клубовите ќе одработат уште една задача пред да продолжат со двете последни кола од првиот дел на Плејоф/Плејаут шампионатот. 

Куп на Македонија, групите што ќе ги дадат четирите учесници на Ф4 турнирот ќе се играат на 22/23 март. Одредените се и домаќините на групите

Група 1 - „Јасмин - Кавадарци“:
Е. Пелистер 2 – Тиквеш; Прилеп – Мулти Есенс

Група 2 - „Автокоманда - Скопје“:
Бутел Скопје - Струга; Алкалоид - Вардар Неготино

Група 3 - „Јане Сандански - Скопје“:
Т. Пролет - Голден Арт; Радовиш - Вардар 1961

Група 4: - „Билјанини извори - Охрид“:
Е. Пелистер - Куманово; Охрид - Скопје 2020

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk