Начевски и Николов на Олимписки квалификации

foto: Archiv Nachevski/Nikolov

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов е делегирана да суди натпревари од квалификациите за Олимписките игри.
Македонскиот судиски пар ќе суди на најсилниот турнир, тој што ќе се одржи во Татабања, Унгарија. 
Таму учествуваат репрезентациите на Унгарија, Норвешка, Португалија и Тунис. 
Турнирот почнува на 14 март. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk