Последен ден од групите на ЛШ, каде да гледате?

Денеска завршува долготрајната сесија во Лигата на шампионите, фаза што траеше 14 кола по која се преминува во следната етапа, а тоа се елиминациите. 
На Е. Пелистер и Колстад, вечерва ќе им се приклучи Целје и уште една екипа која ќе го заврши настапот. Висла или Порто, играат меѓусебе, нерешено и одговара на Висла Плоцк. 

Еден на еден во битка за второто место и директен пласман во 1/4 финлето ќе играат Веспрем и Магдебург. На унгарскиот тим само победа му одговара за пласман во 1/4 финалето. 

ДЕНЕСКА ОД 18:45 ЧАСОТ
Целје - ГОГ (TV Arena Sport 8)
Веспрем - Магдебург (TV Arena Sport 7)

ДЕНЕСКА ОД 20:45 ЧАСОТ
Барса - Монпеље
Висла - Порто

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk