Стојановиќ селектираше јуниори за дуелите со Хрватска

Селекторот на машката јуниорска репрезентација на Македонија, Раде Стојановиќ селектираше екипа со која ќе одигра два контролни натпревари со соодветната репрезентација на Хрватска за време на Неделата на ЕХФ. 

Македонија на оваа репрезентативна акција ќе ја претставуваат следниве ракометари: 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk