Список на кадети за дуелите со Црна Гора

Селекторот на машката кадетска репрезентација, Наум Танески, денеска го соопшти списокот на кадетскиот тим кој во Неделата на ЕХФ ќе игра пријателски натпревари со соодветниот тим на Црна Гора, домаќините на следното М18 ЕХФ Еуро. 

Селекторот на македонската репрезентација за оваа акција се реши да игра со следниве играчи: 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk