Легендарен меч се одигра во Турција

Екипите на Бешикташ и Сакарија одиграа натпревар во турскиот шампионат што нема брзо да се заборави, а и не се гледа ретко на европските терени таков меч. 
Сакарија како гостин го совлада Бешиктак со резултат 43-38, на натпревар на кој имаше пет црвени, два сини картони, 16х2 исклучувања и легендарно постигнување на ветеранот Рамазан Доне (42) сезонава играч на Сакарија кој на својот бивш клуб  му даде 23 гола. 

По овој меч, двата клуба се на делба на првото место на табелата со по еден пораз и 14 победи. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk