ЛШ: Кил, ПСЖ, Е. Пелистер... Каде да гледате?

Денеска почнува финалниот дел од Главната рунда на ЛШ. Се играат четири натпревари од последното коло, по што екипите ќе преминат во фаза на елиминации, а за четири тима ЛШ завршува.
Денеска ќе се играат четири натпревари, а три од нив ќе бидат директно пренесувани и во Македонија. За нас, фокусот е на мечот во Колстад, а потоа ќе можете да уживате и во уште еден дуел на мајсторите од ПСЖ и ПИК Сегед. ДЕНЕСКА ВО ЛШ ОД 18:45 ЧАСОТ
КИЛ - ППД ЗАГРЕБ (ТВ Арена Спорт 1)
КОЛСТАД - Е. ПЕЛИСТЕР (МТВ - 3, ТВ Арена Спорт 2)

ДЕНЕСКА ВО ЛШ ОД 20:45 ЧАСОТ
АЛБОРГ - КЕЛЦЕ
ПСЖ - ПИК СЕГЕД (ТВ Арена Спорт 2)

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk