Романскиот селектор одбра за меч со Македонија

Новиот селектор Романија, Георге Буричеа го соопшти својот прв избор на репрезентативци откако го презема кормилото на репрезентацијата. Романија и Македонија ќе одиграат два натпревари на 15 и на 16 март во Браила, Романија.
Буричеа слично како и Лазаров ќе одмори некои од поисксуните,а во томот ги нема ниту тројцата натурализирани ракометари, Анте Кудуз, Хавиер Хумет и Саид Хеирдерирад. 


ГОЛМАНИ: Ionu Port Iancu (Steaua), Dan Vasile (Constanta), Alin Cozmaciuc (Dinamo)
ЛЕВО КРИЛА: Alexandru Andrei (Constanta), Sabin Constantina (Steaua)
ЛЕВ БЕК: Tudor Botea (Minaur Baia Mare), , Andrei Buzle (Granollers)
СРЕДЕН БЕК: Gabriel Ilie (Constanta), Calin Cabu (Constanta), Daniel Stanciuc (Dinamo)
Andrei Dragan (Constantа)
ДЕСЕН БЕК: Nicu Ungor Ungureanu (Steaua), Demis Grigoras (Benfica)
ДЕСНО КРИЛО: Roland Thalmaier (Potaissa Turda), Ionuț Nistor (Constanta)
ПИКЕРИ: Calin Dedu (Dinamo), Robert Nagy (Minaur), Zavi Dumitrana (ACS HC Buzău)
ДЕФАНЗИВЦИ: Robert Militaru (Dinamo), Liviu Caba (Constanta)
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk