ВИДЕО: Митревски го запре словенечкиот цепелин, Ол стар тим на колото

Македонскиот голман Никола Митревски го запре цепелинот на Целје со перфектна и молњевита реакција и таа одбрана заврши во Топ 5 на колото и тоа на високото второ место. 
Број еден е двојната интервенција на Јаник Грин во Загреб. 

Очекувавме во ова коло да се најде место и за Филип Кузмановски кој одигра одличен натпревар против Алборг во Битола, но ЕХФ одлучи тоа место да му припадне на Ерик Јохансон од Кил за неговиот перформанс на мечот со ПИК Сегед. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk