Вардар го отвора колото, сите очи кон „Билјанини извори“

Денеска почнува четвртото коло од суперлигашкиот Плејоф, а се среќаваат Вардар и Струга. Петочки, јасен фаворит и аутсајдер, по што двата тима викендот слободно ќе можат да се посветат на други активности и подготовка за следното коло кое особено за вардарци ќе биде важно и интересно. 
Овој натпревар е закажан за 18 часот, ќе се игра во Скопје. 

Денеска е премиерниот меч, а утре продожуваат дуелите и во Плејоф и Плејаут. Системот со 16 екипи критикуван, оспоруван и оваа година нуди големи резултатски возбудувања и во Плејоф и во Плејаут какви што немало со години.

Погледите викендов се кон „Билјанини извори“ во Охрид. Таму домашниот тим дополнително мотивиран од добрата партија во Битола, сега ќе го предизвика вицепрвакот Алкалоид. 
Таа средба ќе се игра во недела. 

СУПЕРЛИГА 4 КОЛО ПЛЕЈОФ
ДЕНЕСКА:
18:00 ВАРДАР 1961 - СТРУГА
САБОТА:
18:00  БУТЕЛ СКОПЈЕ - ГРК ТИКВЕШ
18:00  Е. ПЕЛИСТЕР - Т. ПРОЛЕТ
НЕДЕЛА
18:30  ГРК ОХРИД - АЛКАЛОИД
 
П ЕКИПА Н П Р И ДГ ПГ ГР Б
1 РК Алкалоид 3 3 0 0 80 64 16 12
2 РК Е. Пелистер 3 3 0 0 86 72 14 11
3 ГРК Охрид 3 2 0 1 88 84 4 8
4 ГРК Тиквеш 2014 3 2 0 1 79 71 8 7
5 РК Вардар 1961 3 1 0 2 73 67 6 6
6 РК Пролет 62 3 1 0 2 55 72 -17 3
7 РК Бутел Скопје 3 0 0 3 71 78 -7 1
8 РК Струга 3 0 0 3 71 95 -24 0 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk