Магдебург - Барса, Македонија - Шпанија... Каде да гледате?

Исклучително богат ракометен ден е пред нас, а и публиката во Македонија ќе може да ужива во дури пет натпревари што ќе бидат директно пренесувани и кај нас. 
Светлото на рефлекторите е кон дуелот Македонија - Шпанија што почнува во 18:00 часот, а мечот на денот е дуелот меѓу европскиот шампион Магдебург и екипата на Барса. 

ДЕНЕСКА ВО ТВ ПОНУДА
18:00  Македонија - Шпанија -  Квалификации за ЕП жени - (МТВ -3, ТВ Арена Спорт 2)
18:00  Србија - Црна Гора - Квалификации за ЕП жени - (ТВ Арена Спорт 2 Премиум)
18:45  Загреб - ПСЖ - Лига на шампионите мажи (ТВ Арена Спорт 2)
20:45  Монпеље - Веспрем - Лига на шампиони мажи (ТВ Арена Спорт 2)
20:45  Магдебург - Барса - Лига на шампиони мажи (ТВ Арена Спорт 2 Премиум)

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk