AEK има нов кошмар, се вика Драма

Пред четири дена сензационално одекна веста дека четвртопласираната екипа во грчкиот шампионат, екипата на Драма го совлада фаворизираниот АЕК за кого настапуваат „ѕвезди“ како Мандалиниќ, Јонсон, Малиос од клупата предводени од Фредерик Бужан.
Синоќа, три дена по победата во првенството, Драма повторно го совлада АЕК и го елиминираше од грчкиот Куп. Драма победи 32-30 по две продолженија и го стави на сериозен испит трпението на управата на клубот кон новодојдениот француските стратег. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk