Нов клуб за екс голманот на Алкалоид, Алехандро Ромеро

Кубанскиот голман Алехандро Ромеро кој во есенскиот дел од сезоната настапуваше за македонскиот вицепрвак Алкалоид има нов клуб. 
Тој по заминувањето од Скопје, како медикал џокер се врати во Франција, во екипата на Сесон Рен, имаше одлична партија против Лимож и веднаш потоа потпиша договор со екипата на Данкерк. 
Во екипата на Данкерк ќе остане две сезони и ќе биде замена за репрезентативецот Самир Беласен кој, пак, се пресели во Кил. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk