Алборг Битола, Митревски против Целје, каде да гледате?

Четири натпревари од Лигата на шампионите ќе се играат денеска во рамките на 13 претпоследно коло од ЕХФ Лигата на шампионите. 
Покрај дуелот меѓу Е. Пелистер и Алборг што ќе можете да го следите на МТВ 3 и на Арена Спорт 2, директно ќе биде пренесуван и мечот меѓу Порто закого настапува македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски и Целје Лашко, екипата која исто како и битолчани досега нема освоено бод во ЛШ. 
Оваа средба ќе ја суди македонската двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов. 
За жал, двата натпревари ќе се играат истовремено, со почеток од 20:45 часот. 


ДЕНЕСКА ОД 18:45 ЧАСОТ
ГОГ - ВИСЛА
СЕГЕД - КИЛ
ДЕНЕСКА ОД 20:45 ЧАСОТ
Е. ПЕЛИСТЕР - АЛБОРГ (МТВ 3, ТВ Арена Спорт 2)
ПОРТО - ЦЕЛЈЕ (ТВ Арена Спорт 4)
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk