Хорват се врати во Загреб

Легендарното крило на Загреб, Златко Хорват се врати во својот матичен клуб и до крајот на сезоната ќе биде на располагање на тренерот Андрија Николиќ кој во моментов е (преодното) решение за клупата.

Златко Хорват, целиот свој ракометен век беше играч на Загреб сѐ до 2020 кога за прв странски предизвик го одбра скопски Металург. Приказната во Скопје имаше тажен крај, по што Хорват се пресели во унгарскиот тим Дабас каде што играше досега. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk