Алборг ќе менува тренер

Данскиот Алборг претрпе големи измени од моментот кога големите имиња се солгасија да се вратат назад во Данска. Микел Хансен и Никлас Ландин привлекоа многу внимание и се формираше „домашен“ трим тим во кој сепак, отскокнуваше името на тренерот. Стефан Мадсен не е тренерска ѕвезда каква што му фали на Алборг за да има сѐ. 
По повеќе десет години во клубот, Мадсен на лето се повлекува и реши да бара нов предизвик.
„На екипата, на играчите, а и мене ми треба нов импулс“, кратко објасни Мадсен. 

Алборг е следниот противник на Е. Пелистер во Лигата на шампионите. Натпреварот ќе се игра на 28 февруари во Битола. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk