Гедбан ќе си оди од Е. Пелистер

Алжирскиот голман Калифа Гедбан на лето ќе си замине од екипата на Е. Пелистер и ќе се пресели во најсилната ига на светот, во германската Бундеслига. 

Гедбан ќе игра за екипата на Ерланген, а неговиот трансфер денеска го потврди бундеслигашката екипа.

„Долго време го следиме Гедбан и среќни сме што успеавме да се договориме. Покрај имресивните физички карактеристики е многу агилен и сигурни сме дека ќе ни биде од голема помош“, изјави тренерот на германскиот тим. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk