Како ги спои среќата кандидатите за пехар во ЕХФ Куп?

Денеска со ждрепка беа одредени 1/4 финалните и полуфиналните парови од ЕХФ Европскиот Куп. Осум екипи го дознаа својот пат кон финалето, првите елиминации ќе се играат на крајот на март, по Неделата на ЕХФ.
Ждрепката во Виена, денеска вака ги спои кандидатите за шампионскиот пехар во најслабиот по ранг Куп во Европа. 

1/4 ФИНАЛЕ
Олимпијакос - Крка
ФТЦ - Татран Прешов
Стеауа - Валур
Баја Маре - Брегенц
1/2 ФИНАЛЕ
Олимпијакос/ Крка - ФТЦ /Татран Прешов
Стеауа / Валур - Баја Маре / Брегенц

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk