Денеска се игра Европска лига, каде да гледате?

ЕХФ Европската лига продолжува денеска со натпреварите од четвртото коло од главната рунда и дуелите што веќе директно ќе решаваат кои екипи ќе продолжат во следната нокаут фаза. 
Три натпревари ќе бидат пренесувани директно и во Македонија, преку Арена Спорт каналите. Денешниот избор ги нуди следните натпревари: 

ДЕНЕСКА ОД 18:45
Бјерингбро Силкеборг - Кадетен
Динамо Букурешт - Констанца
Берлин - Спортинг
Горење - Нексе (TV Arena Sport 5)
Севехоф - Скјерн
Војводина - Флензбург (TV Arena Sport 2 Premium)

ДЕНЕСКА ОД 20:45 
Горњик Жабже - Нант
Рајн Некар - Хановер (TV Arena Sport 1)
 
1.
3201102:934
2.
320198:954
3.
310287:932
4.
310286:922
#
ГРУПА 2
 
1.
320198:864
2.
3201103:1004
3.
311192:913
4.
301293:1091
#
ГРУПА 3
 
1.
3201108:854
2.
320184:944
3.
310275:812
4.
310282:892
#
ГРУПА 4
 
1.
330098:916
2.
320197:904
3.
310286:942
4.
300395:1010

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk