Нексе се изгорe, сменет Бранко Тамше

Екипата на Нексе се изгоре уште во првото коло од Плејоф (Лига за првак) во шампионатот во Хрватска. Екипата од Нашице сезонава подновена и засилена со Штрлек, Безјак... беше поразена (33-38) на гостувањето кај екипата на Сесвете. 

Клубот веднаш реагираше по овој настап и донесе одлука за смена на тренерот. Словенецот Бранко Тамше веќе не е тренер на екипата на Нексе. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk