(ВИДЕО)ТОП 5 ГОЛОВИ: Еден од „избраните“ постигнат во Битола

Вообичаено, ден по комплетирањето на коло во Лигата на шампионите, ЕХФ ги селектира најдобрите одбрани, најатрактивните голови и го составува тимот на колото. 
Денеска е денот по кој бекот на Загреб, Лука Кларица го има правото да се фали дека постигнал најубав гол во 11 коло на Лигата на шампионите. 
Друштво му прават одбрани мајстори, а еден од најубавите голови, беше постигнат во Битола, на дуелот меѓу Е. Пелистер и ПСЖ

Top 5 goals:
1. Luka Clarica (Zagreb)
2. Niklas Ekberg (Kiel)
3. Luk Staines (Paris Saint-Germain)
4. Lukas Mertens (Magdeburg)
5. Mikkel Hansen (Aalborg)

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk