ЛШ денеска: Митревски против Веспрем

Денеска ќе се комплетира првото коло од продолжението на Лигата на шампионите, вкупно 11 од предвидените 14 во прелиминарната рунда. 
На распоредот се четири натпревари од кои засега е предвиден тв пренос на Арена Спорт каналите само од мечот Алборг - Загреб (18:45). 

Македонскиот голман Никола Митревски во дресот на Порто ќе се сретне во својата „Драгао“ со екипата на Веспрем, еден од најсериозните кандидати за Ф4, па и шампионски пехар. 

ДЕНЕСКА ИГРААТ:
18:45  Алборг - Загреб
18:45  Сегед - Колстад
20:45  Магдебург - Висла
20:45  Порто - Веспрем

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk