E. Пелистер ги испочитува шампионите

За тројца европски шампиони, Никола Карабатиќ, Лука Карабатиќ и Елохим Пранди гостувањето во Битола беше првиот меѓународен натпревар по освојувањето на шампионската титула од ЕП одржано минатиот месец во Германија. 

Е. Пелистер на тројцата златни медалисти им го честиташе постигнатиот резултат со соодветни подароци. Патем ова беше и последен меч на кој битолската публика во живо на свој терен можеше да го види Никола Карабатиќ, можеби најдобриот на сите времиња како активен играч. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk