„Битолчанецот“ Каспер Кисум има нов клуб

Данскиот бек Каспер Кисум остави сосема солиден впечаток со своите партии одиграни во дресот на Е. Пелистер. Сепак, на полусезоната, меѓу четирите странски играчи со кои битолчаните се разделија, беше запишано и неговото име. 

Не мина долго, Каспер Кисум си обезбеди нов трансфер. Тој во продолжението на сезоната ќе игра за француската екипа Сан Рафаел. 
Таму во тековната полусезона ќе игра како медикал џокер, до крајот на шампионатот, а договорот е со опција да биде продолжен за уште една сезона. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk