Јанц и Габер за пат кон ЛОИ Париз

Селекторот на Словенија, Урош Зорман го соопшти списокот на кој има 32 ракометари, а од кој ќе бира ракометари за настап во квалификациите за ЛОИ Париз 2024.
Во март, во Гранољерс, Шпанија, репрезентацијата на Словенија ќе игра за едно од двете места од групата што водат на ОИ против репрезентациите на Шпанија, Бразил и Бахреин. 

На овој список се наоѓаат и Блаж Јанц и Матеј Габер кои го пропуштија ЕП 2024 поради повреди. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk