Грчевски го скрати списокот на Македонија

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Кристијан Грчевски го скрати спиокот на кандидати за репрезентацијата од 35 на 20 ракометарки. 
Македонија во март ќе одигра два меча (трето/четврто коло) од Квалификациите за ЕП 2024. Противник на овие две средби ќе ни биде фаворитот за првото место во групата, репрезентацијата на Шпанија. 

Во групата со Македонија и Шпанија се уште и репрезентацијата на Литванија и Азербејџан против кои нашата селекција извојува две победи на почетокот на циклусот. 

Кристијан Грчевски за дуелите што Македонија ќе ги игра во Скопје и Ланцароте се реши за овие 20 ракометарки:

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk