Словенците испраќаат во пензија своја легенда

Никола Карабатиќ, Анди Шмит, Хулен Агинангалде, Винсен Жерар, Адриен Дипанда, Фредерик Петерсон... тоа е одбрано  друштво кое ги игра последните месеци од пребогатите ракометни кариери. 
Ова друштво денеска доби нов член. 
Словенечкото крило Драган Гајиќ објави на социјалните медиуми дека во јуни приказната завршува.
Најдобрскиот стрелец на СП 2015 во моментов играч на Лимож, оваа одлука ја носи на 39 годишна возраст. Причините логични, тој сѐ потешко ги издржува напорите што ги носи ракометот на дневна база и неговото тело, едноставно вели - доста е. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk