Нов договор за Димитриоски во Ваљадолид

Македонскиот интернационалец Димитар Димитриоски го продолжи договорот со шпанската екипа Ваљадолид за уште една сезона. 
Шпанците се задоволни од учинокот на македнскиот ракометар, ги истакнаа неговите статистички бројки, позитивни страни, добри натпревари и местото во ол стар тимот на колото на двапати и атрактивните погодоци. 

Димитриоски исто така изрази задоволство од продолжувањето на соработката и пред нив е најмалку уште една година, веруваме, успешна соработка

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk