E. Пелистер одбра нов капитен

Низа играчки промени има во Битола во пресрет на Плејоф сезоната, а ротации имаат и внатре во клубот. Е. Пелистер за два дена излезе со две новости.
Првата е дека Дејан Манасков е нивни нов играч, а втората е промената на капитенот. 
Повратникот во екипата, репрезентативецот Филип Кузмановски ја презема капитенската лента од Жарко Пешевски и ќе биде конекцијата меѓу играчите, тренерот и управата на клубот. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk