Ѓ. Петров чека противник за 1/4 финале

Екипата на Ѓ. Петров направи голем успех со пласманот во 1/4 финалето на ЕХФ Европскиот Куп и ќе ја гледаме на меѓунаодната сцена и во март годинава.
Македонскиот тим во 1/8 финалето ја елиминираше чешката екипа Кинжварт и се најде во друштвото од осум најдобри екипи во ова европско натпреварување.

Во вторник во Виена ќе се одржи ждрепката за 1/4 финалето на ова натпреварување, а таму ќе се најдат следниве екипи: 
Ѓ. Петров - Македонија
Јаликавак - Турција
Гранољерс, Елче и Гран Канарија - Шпанија
Бенфика - Португалија
Победниците од дуелите:
Венло - Бјеловар (29-21)
Михаловце - Ајдовчина (31-22)

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk