Портнер ќе продолжи да брани на ЕПНикола Портнер, голманот на репрезентацијата на Швајцарија се повреди на дуелот од првото коло во Дизелдорф и не го доигра натпреварот со Германија. 
Испитувања, снимање со магнет и детални прегледи веднаш беа спроведени и констатирано е дека се работи за истегнување на лигамент. 
Никола Портнер, голманот на европскиот шампион Магдебург сега е во трка со времето. Но, Швајцарците велат дека првенството за него продолжува.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk