Кентан Мае си оди, Елдера останува

Унгарскиот шампион Веспрем е клубот што најмногу ги има засукано ракавите неделава и секојдневно решава по некој играчки статус за новата сезона. Шпекулациите, добиваат и конкретна форма, па така неделава беше објавено дека Бјарки Мар Елисон и Гашпер Маргуч потпишале продолженија на договорите. 

Веспрем денеска објави дека во нов договор е постигнат и со египетскиоте бек Јахија Елдера останува во клубот уште најмалку две сезони. 

Од друга страна, пак, францускиот плејмејкер Кентан Мае ќе си оди од Веспрем по шест сезони минати во клубот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk