Екс играч на Металург и Пелистер потпиша за Партизан

Екипата на Партизан од Белград денеска објави дека потпишале договор со бекот Немања Обрадовиќ. 
Тој е поранешен играч на Металург, Е. Пелистер, а има настапувано и за екипите на Висла, Загреб, Мешков Брест... 
Во Партизан доаѓа од унгарскиот клуб Татабања. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk