Куп на Македонија, резултати од елиминациите

Одиграни се 15 елиминациски натпревари во Куп на Македонија во машка конкуренција, по што е комплетиран списокот на учесници во групната фаза која е следното елиминациско сито. На 15-те победници ќе им се приклучи и актуелниот освојувач Вардар 1961. Екипите ќе бидат поделени на носители според пласманот во минатата сезона.

Викендов се играа елиминациите, а постигнати се следниве резултати: 

КУП НА МАКЕДОНИЈА – ЕЛИМИНАЦИИ – МАЖИ

МРК БОРЕЦ 1950 – РК ПРОЛЕТ 62 – 11:49
РК ПРИЛЕП – РК ЈЕХОНА – 40:17
МРК КУМАНОВО – РК ТЕКСТИЛЕЦ – 28:21
РК АСТРАИОН ХЕНДБОЛ – РК СТРУГА – 18:25
РК ГОЛДЕН АРТ КЛ7 – РК АЕРОДРОМ – 37:27
РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – 49:26
РК ДРАЧЕВО – РК АЛКАЛОИД – 26:44
РК ПАРТИЗАН 2016 СПОРТ – ГРК ТИКВЕШ 2014 – 20:56
РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
 – РК ОВЧЕ ПОЛЕ 1958 – 48:23
РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – РК ШАМПИОН – 57:16
СРК ПРЕСПА ВАРДАР – РК РАДОВИШ – 22:41
РК БИСИНОВ ФРУИТ ЛЕНД – РК МУЛТИ ЕСЕНС – 24:39
РК КИЧЕВО 2020 – РК ВАРДАР НЕГОТИНО – 21:41
РК МЛАДОСТ 1977 – ГРК ОХРИД – 19:34
РК МЕТАЛУРГ РА – РК СКОПЈЕ 2020 – 28:29

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk