Петар Атанасијевиќ му даде 32 гола на Шампион!

Петар Атанасијевиќ, крилниот играл на Е. Пелистер денеска имаше гол шоу на натпреварот од Куп на Македонија меѓу екипата на Шампион и актуелниот шампион на Македонија. 

Атансијевиќ постигна 32 гола според службениот записник и тоа е рекорд сезонава на македонските терени. 

Меч за паметење на младиот македонски репрезентативец, а битолчани запишаа победа од 57-16 (26-3) и се пласираа во групната фаза од Куп на Македонија. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk