СП ДЕН ЗА ДЕРБИ: Црна Гора против Хрватска

Главната продолжува денеска со натпреварите од првото коло во групите 1 и 3. За наште поднебје, најинтересен меч е дуелот на Црна Гора со Бојана Поповиќ на клупата на едната и Хрватска со Ивица Обрван на клупата на другата страна. 
Србија по првите бодови во Главната рунда ќе оди на дуел со Полска, а Романија по фијаското што го доживеа на мечот со Данска, веќе не смее да си дозволи пораз, а вечерва се среќава со Германија. 

ДЕНЕСКА ИГРААТ
15:30 ЧАС
ЦРНА ГОРА - ХРВАТСКА (TVCG2)
СРБИЈА - ПОЛСКА (RTS 1)
18:00 ЧАС
ГЕРМАНИЈА - РОМАНИЈА
СЕНЕГАЛ - УНГАРИЈА
20:30 ЧАС
ДАНСКА - ЈАПОНИЈА
ШВЕДСКА - КАМЕРУН

 
 
#
 
1.
220049:294
?
P
P
2.
220048:354
?
P
P
3.
210157:442
?
I
P
4.
201139:441
?
I
N
5.
201140:481
?
I
N
6.
200231:640
?
I
I
#
 
1.
3300115:706
?
P
P
P
2.
3300102:836
?
P
P
P
3.
320188:824
?
P
I
P
4.
310285:1152
?
I
I
P
5.
300379:940
?
I
I
I
6.
300372:970
?
I
I
I
#
 
1.
220064:444
?
P
P
2.
220064:474
?
P
P
3.
210160:672
?
I
P
4.
210149:632
?
I
P
5.
200260:630
?
I
I
6.
200249:620
?
I
I
#
 
1.
3300109:736
?
P
P
P
2.
330089:686
?
P
P
P
3.
320181:784
?
P
I
P
4.
310287:822
?
I
I
P
5.
300371:1020
?
I
I
I
6.
300363:970
?
I
I
I

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk