Стојановиќ одбра јуниорски тим за Трофеј Карпати

Македонската јуниорска репрезентација ќе настапи на турнирот Трофеј Карпати во Романија каде што ќе одигра контролни натпревари со репрезентациите на Романија, Словачка и Саудиска Арабија. 
Селектор на оваа репрезентација е Раде Стојановиќ, а тој за акцијата одбра 18 ракометари. 


Собирот на репрезентацијата е на 13 декември и веднаш заминуваат за Романија. Турнирот ќе се игра од 14 до 18 декември.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk