СП: Денеска почнува Главната рунда, табели, парови

Почнува Главната рунда на Светското првенство што се одржува во Данска, Норвешка и Шведска. Денеска се играат првите натпревари меѓу 24 репрезентации што се пласираа во втората фаза на шампионатот, наспори осумте што ќе играат Президент Куп. 
Мундијалот вистински почнува денеска, шанси за поправен ќе има се помалку, а натпреварите ќе стануваат сѐ поинтересни. 


ДЕНЕСКА ИГРААТ:
15:30 ЧАСОТ
Ј. КОРЕЈА - СЛОВЕНИЈА (TV Arena Sport 1)
УКРАИНА - ЧЕШКА
18:00 ЧАСОТ
ФРАНЦИЈА - АВСТРИЈА (TV Arena Sport 7)
ШПАНИЈА - АРГЕНТИНА
20:30 ЧАСОТ
ХОЛАНДИЈА - БРАЗИЛ (TV Arena Sport 10)
НОРВЕШКА - АНГОЛА
 
#
 
1.
220049:294
?
P
P
2.
220048:354
?
P
P
3.
210157:442
?
I
P
4.
201139:441
?
I
N
5.
201140:481
?
I
N
6.
200231:640
?
I
I
#
 
1.
220078:514
?
P
P
2.
220061:564
?
P
P
3.
210157:552
?
I
P
4.
210158:742
?
I
P
5.
200253:600
?
I
I
6.
200252:630
?
I
I
#
 
1.
220064:444
?
P
P
2.
220064:474
?
P
P
3.
210160:672
?
I
P
4.
210149:632
?
I
P
5.
200260:630
?
I
I
6.
200249:620
?
I
I
#
 
1.
220074:464
?
P
P
2.
220059:454
?
P
P
3.
210160:472
?
I
P
4.
210151:552
?
I
P
5.
200248:720
?
I
I
6.
200240:670
?
I
I

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk