ВИДЕО: Галевски против Ла Риоха

Иван Галевски е еден од домашните производи на ракометниот клуб Алкалоид во кого имаме верба дека во иднина ќе стане важна алка во македонскиот репрезентативен ракомет. 
Галевски сезонава доби шанса во Европската лига, а на својот трет меч имаше комплетна доверба и 60 минути мина на голот.
Тој беше еден од клучните играчи на Алкалоид и со 17 одбрани го водеше клубот кон првата европска победа. 
Погледнете ги сите 17 одбрани на македонскиот голман. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk