СП ПЕТТИ ДЕН: Битка за главна рунда, каде да гледате?

Продолжуваат натпреварите на мундијалот што се игра во Шведска, Данска и Норвешка. Денеска на програмата се натпревари од второто коло во кои фокусот е на три дуели.
Романија против Србија, Бразил против Шпанија, а интересно ќе биде да се види и како ќе изгледа средбата меѓу домаќинот Шведска и репрезентацијата на Сенегал. 
Неколку репрезентации веќе обезбедија пласман во главната рунда, како што се Црна Гора, Унгарија, Германија, Полска... Но, битката се води и за пренесување на бодови, а нивните меѓусебни дуели во Прелиминарната рунда допрва следат.ДЕНЕСКА ИГРААТ:
15:30 часот
Хрватска - Кина
Украина - Казахстан
18:00 часот
Бразил - Шпанија (TV Arena Sport 7)
Гренланд - Австрија
Романија - Србија (TV Arena Sport 2)
Шведска - Сенегал
20:30 часот
Чиле - Данска (TV Arena Sport 5)
Норвешка - Ј. Кореја

ТАБЕЛИ
 
1.
110036:242
?
P
2.
101022:221
?
N
3.
101022:221
?
N
4.
100124:360
?
I
#
 
1.
220074:324
?
P
P
2.
220066:374
?
P
P
3.
200231:640
?
I
I
4.
200238:760
?
I
I
#
 
1.
220088:394
?
P
P
2.
210156:462
?
P
I
3.
210158:742
?
I
P
4.
200227:700
?
I
I
#
 
1.
220060:484
?
P
P
2.
220061:514
?
P
P
3.
200253:600
?
I
I
4.
200246:610
?
I
I
#
 
1.
110044:192
?
P
2.
110025:212
?
P
3.
100121:250
?
I
4.
100119:440
?
I
#
 
1.
220076:524
?
P
P
2.
220067:454
?
P
P
3.
200260:630
?
I
I
4.
200237:800
?
I
I
#
 
1.
220081:354
?
P
P
2.
220066:374
?
P
P
3.
200240:670
?
I
I
4.
200232:800
?
I
I
#
 
1.
220081:464
?
P
P
2.
220063:444
?
P
P
3.
200248:720
?
I
I
4.
200242:720
?
I

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk