ЖДРЕПКА: Познати паровите во Куп на Македонија

Денеска со ждрепка беа одредени елиминациските парови од Куп на Македонија во машка конкуренција. Двата шешира беа составени според резултатите минатата сезона. 
Победниците од овие дуели ќе се пласираат во групната фаза од Куп на Македонија. 
Овие дуели треба да се играат на 9/10 декември 2023.

Бисинов Фрут Ленд - Мулти Есенс
Металург РА - Скопје 2020
Голден Арт - Аеродром
Кичево 2020 - Вардар Неготино
Е. Пелистер 2 - О. Поле
Партизан - ГРК Тиквеш
Е. Пелистер - Шампион
МРК Куманово - Текстилец
Бутел Скопје - Македонија Ѓ. П.
Борец - Пролет 62
Драчево - Алкалоид
Преспа - Радовиш
Прилеп - Јехона
Астраион - Струга
Младост 1977 - Охрид


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk