Одбиена жалбата на Е. Пелистер

Ракометниот суд на Европската ракометна федерација ја разгледа жалбата на Е. Пелистер што се однесуваше на судиски одлуки на натпреварот со ПИК Сегед одигран во Битола во рамките на Лигата на шампионите.

ЕХФ смета дека судиските одлуки се во складот со правилата и дека не се подложни на никакви приговори. Според тоа жалбата на Е. Пелистер е отфрла како неоснована. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk