Веспрем - Целје, Келце - Загреб, каде да гледате?

Осмото коло од Лигата на шампионите ќе биде комплетирано денеска, откако вчера се одиграа три драматични натпревари од кои два завршија нерешено, а едниот со минимална победа и куриозитет сите три средби беа во рамки на 27/28 постигнати погодоци од сите шест екипи. 

Денеска ТВ преноси ќе има од натпреварите меѓу Веспрем и Целје, односно Келце и Загреб. Двата натпревари се играат во терминиот од 18:45, а ќе ги пренесуваат тв каналите Арена Спорт 1 и Арена Спорт 2. 

РЕЗУЛТАТИ 8 КОЛО:
Е. ПЕЛИСТЕР - ПИК СЕГЕД  27-28
АЛБОРГ - КИЛ  27-27
ПСЖ - КОЛСТАД  28-28

ДЕНЕСКА ИГРААТ
18:45  ВЕСПРЕМ  - ЦЕЛЈЕ (ТВ Арена спорт 1)
18:45  КЕЛЦЕ - ЗАГРЕБ (ТВ Арена спорт 2)
18:45  ГОГ - МАГДЕБУРГ
20:45  БАРСА - ВИСЛА
20:45  ПОРТО - МОНПЕЉЕ
 
1.
8512232:22211
?
N
I
P
I
P
2.
8422240:22110
?
N
P
P
I
N
3.
8413241:2259
?
N
P
I
P
P
4.
8413246:2449
?
N
I
I
P
P
5.
8413235:2369
?
P
P
P
N
I
6.
7322197:1988
?
N
P
N
I
P
7.
7223190:1826
?
N
I
P
N
P
8.
8008183:2360
?
I
I
I
I
I
#
 
1.
7601239:20212
?
P
I
P
P
P
2.
7601249:21912
?
P
P
P
P
I
3.
7502215:19910
?
P
P
P
P
P
4.
7403224:2248
?
I
I
P
I
P
5.
7304204:2046
?
P
I
I
P
P
6.
7304207:2376
?
I
P
I
I
I
7.
7106179:1932
?
I
P
I
I
I
8.
7007206:2450
?
I
I
I
I
I

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk