ФОТО: Кузмановски го задолжи бројот „18“ во Е. Пелистер

Филип Кузмановски, македонскиот репрезентативец се враќа по неколку години во македонското првенство. Тој потпиша за Е. Пелистер, а денеска и официјално го задолжи дресот со бројот 18 во битолскиот состав. 

Дебито за Е. Пелистер би можел да го има веќе задутре и тоа директно во Лигата на шампионите на натпреварот со ПИК Сегед во Битола. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk