Ѓорче Петров од втор шешир во 1/8 финале

Македонскиот претставник во ЕХФ Европскиот Куп, екипата на Ѓорче Петров ЖРК, утре ќе го дознае противникот за 1/8 финалната пресметка што ќе биде закажана во јануари 2024 година. 

Македонскиот тим според рејтиногт и начинот на кој екипите стигнаа до 1/8 финалето е сместен во вториот шешир пред утрешното извлекување и има доста сериозни противници на списокот на можни ривали. 

Можни противници на Ѓ. Петров
1. Шешир:
Бјеловар Хрватска
Хазена Кунцварт - Чешка
Елче - Шпанија
Гранољерс - Шпанија
Гран Канарија - Шпанија
Бенфика - Португалија
Михаловце - Словачка
Јаликаваспор - Турција

2. Шешир:
Пилеа Солун - Грција
Салерно - Италија
Ериче - Италија
Ѓорче Петров - Македонија
Венло - Холандија
Мадеира - Португалија
Ајдовчина - Словенија
Јенимале - Турција

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk