ФОТО: Алкалоид на дански воздух

Македонскиот вицепрвак пристигна во Данска и денеска се адаптира на данскиот воздух.
Алкалоид утре со почеток од 20:45 часот ќе се сретне со екипата на Бјерингбро - Силкеборг во рамките на четвртото коло од EHF Европската лига.
Натпреварот ќе биде директно пренесуван на МТВ 3.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk