Суперлига: Почнува финалната битка за Плејоф

Почнува расплетот во македонската Суперлига по прашањето кои екипи ќе играат Плејоф, а кои Плејаут.
Иако повеќе помалку јасно, денеска ќе почне финално да се расчистува тоа прашање, а во следните три кола ќе се водат и последните битки околу тоа кој колку бодови пренесува. 

Денеска се играат дуелите со 11 коло. Алкалоид, Тиквеш и Вардар веќе ги одиграа своите натпревари и очекувано запишаа победи со кои ги одбранија своите позиции. 
Денеска важен меч во Скопје игра екипата на Струга, Пролет ќе брани фаворитска улога против Мулти Есенс, а Охрид не смее да си дозволи кикс во Битола. 
Е. Пелистер е големиот фаворит на пресметката со неготинскиот Вардар. 

Сите натпревари можат да се следат на Јутјуб каналот на РФМ. 

ДЕНЕСКА ИГРААТ:
14:30  СКОПЈЕ 2020 - СТРУГА
15:00  МУЛТИ ЕСЕНС - ПРОЛЕТ
17:00  Е. ПЕЛИСТЕР - ВАРДАР (Н)
19:30  Е. ПЕЛИСТЕР 2 - ОХРИД

 
1.
111100402:27133
?
P
P
P
P
P
2.
111001357:28530
?
P
P
P
P
I
3.
10703295:24221
?
P
I
P
P
P
4.
10505252:26715
?
I
P
I
P
P
5.
11416326:37813
?
I
N
I
P
I
6.
10307302:3029
?
I
P
I
P
I
7.
10028259:3532
?
N
I
I
I
I
8.
110110260:3551
?
I
I
I
I
I
#
 
1.
111001335:25130
?
P
P
P
I
P
2.
10901344:22727
?
P
P
P
P
P
3.
10604262:25718
?
P
I
P
P
P
4.
10505258:25715
?
I
P
I
I
I
5.
10415245:28513
?
I
P
P
I
N
6.
11218286:3327
?
I
I
I
I
I
7.
10208257:3186
?
I
I
I
P
I
8.
10208231:2916
?
P
I
P
I
I

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk